Jak zrobić domową wędzarnię Plany

Pytanie o to, jak zrobić własną wędzarnię, powinno być jednym z najważniejszych rozważań, gdy robisz ten projekt domowego grilla. Tradycyjnie wędzarnie mają oddzielne paleniska, w których dym jest odprowadzany rurami do budynku. Ta metoda wymaga naturalnego nachylenia i spadku 24″ do 36″ od poziomu podłogi. Ponadto należy pamiętać, że tradycyjne wędzarnie używają butli gazowej jako źródła paliwa.

Jednym ze sposobów na znalezienie planu budowy domowej wędzarni jest przeglądanie filmów. Te filmy mogą pomóc Ci zobaczyć wędzarnię z naturalnego drewna w akcji. Nie uczą one jednak metody krok po kroku budowania własnej wędzarni. Ta metoda budowania wędzarni nie nauczy Cię, jak zbudować swoją wędzarnię za jednym posiedzeniem. Jeśli jesteś majsterkowiczem, plan wędzarni może być niepotrzebny, ponieważ prawdopodobnie już wiesz, co robisz.

Aby uczynić twoją wędzarnię szczelną, umieść ciężką folię aluminiową na dachu. Możesz użyć pistoletu zszywającego, aby go zabezpieczyć. Ocynkowana stal lub żelazo będzie dobrze działać dla ścian i dachu, ponieważ ma ochronną powłokę cynkową przed korozją i rdzewieniem. Gdy już obramujesz dach, potnij kawałki sklejki na dwunastocalowe bloki i kawałki pięć na osiem stóp – ten fragment został przekazany przez stronę h-beauty.pl.

Ana White ma plany bardzo małej wędzarni, ale można ją zbudować ze starej szafy na ubrania. Chociaż to nie jest najmniejsza opcja, jest dobrze skonstruowana i da ci lata bezdymnego jedzenia. Plany wędzarni z drewna są łatwe do wykonania. Obejmują one pokrycie z drewna cedrowego i fundament z bloku cementowego. Istnieje jednak wiele innych opcji dostępnych dla Ciebie.

Powinieneś również użyć źródła ciepła, aby stworzyć dym. W przeciwieństwie do grilla, który musi być podgrzewany do wysokiej temperatury, gorące palenie wykorzystuje chłodniejsze temperatury do powolnego gotowania żywności. Dodatkowo potrzebujesz odpowiedniego rodzaju drewna, którym mogą być bryły, drzazgi, wióry, granulki lub trociny. Wybór złego rodzaju drewna może zrujnować wyniki. Aby uzyskać najlepszą wędzarnię, musisz wiedzieć, jakiego rodzaju drewna użyć.

Wędzarnia z drewna może być malowana lub barwiona w zależności od preferencji. Można jej używać przy każdej pogodzie, czy to deszczowej, czy słonecznej. Poza zachowaniem smaku Twoich mięs i serów, wędzarnia jest imponującym dodatkiem do Twojego podwórkowego krajobrazu. W końcu łatwo jest wędzić własne mięso w tej wędzarni. Jeśli jesteś uzdolnionym budowniczym, może nawet stać się Twoim najcenniejszym dobytkiem!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane