Jak przyrządzić wieprzowinę jerk

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zrobić wieprzowinę jerk, ale nie byłeś pewien, jak zacząć, oto kilka prostych kroków, które pomogą ci zacząć. Zanim zaczniesz przygotowywać marynatę, powinieneś najpierw pokroić swój brzuch wieprzowy na osiem równych plasterków. Użyj robota kuchennego, aby wymieszać składniki przyprawy. Następnie, posmaruj marynatą wieprzowinę. Grilluj ją, aż temperatura wewnętrzna osiągnie 165 stopni Fahrenheita. Po zakończeniu gotowania wieprzowiny, wymieszaj sos śmietanowy z marynatą i podawaj z limonkami.

Jeśli chcesz uzyskać lekko pikantną wersję, użyj więcej pieprzu. Możesz użyć tego samego pieprzu do sosu jerk, co do barbecue jerk. Aby uzyskać łagodną wersję, użyj jednej łyżki stołowej pieprzu i jednej łyżeczki rumu. Dobrze wymieszaj i pozostaw w lodówce na co najmniej godzinę lub na noc. Po zamarynowaniu wieprzowiny, możesz umieścić ją na grillu, aby dokończyć gotowanie. Upewnij się, że sprawdzasz go często, aby upewnić się, że jest zrobiony równomiernie.

Aby grillować wieprzowinę, przygotuj swój grill węglowy do pośredniego ciepła. Dla pośredniego ciepła, zbudować mniejszy ogień na jednej stronie grilla. Zapobiegnie to przypalaniu się mięsa i powodowaniu zapalenia się dymu z pimento. Jeśli masz grill gazowy, przygotuj swój grill węglowy zgodnie z instrukcją producenta. W ten sposób możesz grillować swoją wieprzowinę bez jej przypalania. Ten przepis można wykorzystać na swoim BBQ na każdą okazję.

Następnie pokrój swoją wieprzowinę w szczeliny o szerokości 1 cala. Nałóż marynatę do szczelin za pomocą łyżki i pozwól jej siedzieć przez noc. Po godzinie powinna być miękka. Podczas gotowania uwolni dużo płynu. Szczeliny należy przykryć folią aluminiową. Przed podaniem szaszłyki należy schłodzić przez co najmniej dwie godziny. Trochę dodatkowej marynaty przechodzi długą drogę w robieniu pysznej BBQ jerk pork.

Po przygotowaniu marynaty do jerk pork, możesz zacząć przygotowywać slaw. Upewnij się, że zrobiłeś dziury w wieprzowinie przed marynowaniem. Po kilku godzinach, wieprzowina powinna być miękka jak stół. Do podania, udekoruj ją salsą i kawałkiem salsy ananasowej. Jeśli gotujesz duży posiłek, może to być świetny posiłek dla dużego tłumu.

Aby ugotować wieprzowinę jerk, możesz albo grillować ją na ruszcie z kilkoma plasterkami drewna pimento, albo upiec w piekarniku. Aby zmniejszyć zawartość sodu, użyj bezsolnej lub o obniżonej zawartości sodu przyprawy Jamaican jerk. To danie jest bogate w smaku i idealnie nadaje się na grilla lub rodzinne spotkanie. Jeśli szukasz szybkiego, zdrowego posiłku do przyrządzenia w jeden wieczór, wieprzowina jerk jest najlepszym rozwiązaniem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane