Jak zrobić łaty z płyt meblowych

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu trikiporadniki.pl

Dowiedz się, jak zrobić listwy z płyt meblowych, wykonując poniższe proste kroki. Lamele są wykonane z surowego, niewykończonego drewna o szerokości około jednego cala i długości czterech stóp. W celu szybszego montażu można je przyciąć na dłuższą długość i użyć jako lamele do swojego projektu. Jako listwa może służyć płyta meblowa lub zamiast niej można użyć metalowej kratki. W każdym przypadku należy poświęcić czas na przygotowanie drewna przed rozpoczęciem.

Aby przygotować drewno, użyj piły panelowej z cięciem poprzecznym, aby wyciąć surową deskę w poprzek ziarna. Będziesz chciał przeciąć tę deskę, aby usunąć sęki i sprawić, że długość będzie możliwa do opanowania. Odciąć wszelkie drewno, które jest zbyt długie lub ma zbyt wiele węzłów do pracy. Gdy masz już wystarczającą ilość drewna, zmierz długość każdej deski, aby określić rozmiar lameli. Po zmierzeniu pierwszej deski, proces pójdzie znacznie szybciej.

Aby przygotować tynk, wymieszaj tynk łatający Plaster Magic z chłodną wodą z kranu. Konsystencja powinna być podobna do naturalnego masła orzechowego. Teraz użyj kielni z marginesem, aby nałożyć tynk. Możesz także użyć wertykulatora, aby wygładzić łatę i zeskrobać wszelkie kleksy, które nie do końca związały się z powierzchnią. Gdy tynk wyschnie, powinieneś zastosować środek wiążący tynk. Klej ten pomoże w przyklejeniu go do łat.

Wyroby drewnopochodne wykazują na ogół pęcznienie i kurczenie się równolegle do kierunku ściskania. Takie działanie kleju zmniejsza pęcznienie grubości poprzez ograniczenie wyzwalania naprężeń ściskających. Wykorzystując ten sam materiał, co płyty meblowe, można stworzyć zupełnie nowy rodzaj płyty o tych samych właściwościach. Do tego procesu można wykorzystać produkty drewnopochodne, takie jak płyty odpadowe. Rezultaty tego procesu są niezwykłe.

Poza miękkim drewnem, do wykonania tokarki można użyć również twardego drewna. Tokarki z twardego drewna generalnie nie nadają się do produkcji tokarek. Tokarki z twardego drewna wymagają bejcowania, więc pamiętaj, aby dokładnie je przeszlifować przed malowaniem. Cedr jest doskonałym wyborem dla materiałów na tokarki. Chociaż tokarki z twardego drewna są zazwyczaj drogie, można zrobić taką, która będzie niedroga.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane