Jak zrobić nawóz ze słomy

Aby zrobić obornik, należy najpierw zrozumieć chemię stojącą za kompostowaniem. Słoma jest uważana za „brązową” według standardów kompostowania. Aby zapobiec jej rozwiewaniu lub tworzeniu się ciężkiej warstwy na wierzchu, dodaj słomę do stosu kompostowego razem z materiałami zielonymi. Upewnij się również, że dobrze wymieszałeś słomę przed dodaniem jej do stosu kompostowego. Powinieneś dobrze wymieszać słomę, aby zapewnić jej rozkład w stosie kompostowym.

Co więcej, słoma jest również bogatym źródłem węgla, który jest ważnym składnikiem kompostu. Jest również wolna od chwastów, więc możesz ją wykorzystać w swoim stosie kompostowym bez obaw o jakiekolwiek chwasty. Następnie dodaj ją do swojego stosu kompostowego, aby wzbogacić glebę i utrzymać ją bogatą w składniki odżywcze. Możesz nawet użyć słomy do zrobienia obornika jako nawozu do grządek ogrodowych. Poniżej przedstawiamy główne kroki do zrobienia obornika ze słomy.

Po pierwsze, zbierz słomę. Słoma jest często pozostałością po wspólnym sianiu polowym, co oznacza, że ziarna i główki nasion są usuwane. Słoma jest również świetnym materiałem na stosy kompostowe i łatwo się rozkłada. Słoma ma właściwości izolacyjne, więc można ją wymieszać z kupką kompostową. Po kilku miesiącach Twój kompost będzie ciemny, bogaty w węgiel i azot. Łącząc słomę i kompost razem, będziesz miał organiczny i naturalny nawóz dla swojego ogrodu.

Jeśli nigdy nie robiłeś obornika ze słomy, oto kilka wskazówek:

Zawartość wody wpływa na aktywność mikrobiologiczną w kompoście. Kompostowanie materiałów o niskiej zawartości wilgoci, jak również o wysokiej zawartości wilgoci, może prowadzić do warunków beztlenowych, zapachów i wolniejszego rozkładu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy dążyć do uzyskania wilgotności na poziomie 60-65%. Po osiągnięciu tego poziomu, woda będzie powoli wchodzić do kompostu, co spowolni proces i obniży jakość mieszanki.

Obornik zwierzęcy jest doskonałym źródłem składników odżywczych. Ilość składników odżywczych w oborniku zwierzęcym jest różna, podobnie jak rodzaje stosowanej ściółki. Przed zastosowaniem obornika, Fery zaleca kompostowanie na gorąco. To zabija pasożyty, zmniejsza nasiona chwastów i poprawia równowagę powietrza, żywności i wody. Obornik zwiększy również liczbę mikroorganizmów w twojej glebie. Po zakończeniu kompostowania potrzebny jest tylko pojemnik na kompost wystarczająco duży, aby pomieścić stos.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane