Jak zrobić smalec z wędzonym boczkiem

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z porady-taty.pl

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zrobić smalec z wędzonym boczkiem, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten prosty przepis pozwoli uzyskać fantastyczny tłuszcz, który można wykorzystać do smażenia lub sauté. Można go również wykorzystać w przepisach na ciasta, takie jak pie crusts. Jest to doskonały tłuszcz zastępujący masło. Oto kilka kroków do wykonania tego pysznego tłuszczu. Należy tylko pamiętać, że nie jest on dla każdego.

Pierwsze, usuń mięso z tłuszczu. Pokrój je na małe kawałki. Upewnij się, że tłuszcz nie jest w pełni zamrożony lub zbyt ciepły, ponieważ łatwiej się wytopi. Kolejną wskazówką jest użycie jednorazowej aluminiowej patelni lub grilla. Będziesz musiał być czujny podczas gotowania smalcu, więc nie będzie on pachniał zbyt źle. Kiedy tłuszcz ostygnie, odpowiednio oznacz słoiki. Pierwsze wytopienie nie będzie miało prawie żadnego wieprzowego smaku i jest najlepsze do pieczenia.

Po odrzuceniu wędzonego boczku, wytopiony smalec powinien być przechowywany w szczelnym słoiku. Można ponownie wykorzystać ten tłuszcz do pieczenia, gotowania i smażenia. Tłuszcz ten jest bardzo przydatny do wielu innych zastosowań. Oprócz dodawania smaku do wypieków, smalec jest świetny do saute. Łatwo jest użyć wędzonego boczku jako źródła smalcu.

Aby przygotować smalec z wędzonym boczkiem, należy użyć slab bacon. Jest to nie pokrojony kawałek boczku wędzonego, ale można użyć grubo pokrojonego boczku wędzonego. Ma on już ćwierć cala grubości i łatwo go pokroić w kostkę. Możesz go też przed wytopieniem zblanszować w wodzie. Kiedy boczek będzie gotowy, wyjmij go łyżką cedzakową i przełóż na wyłożony papierem talerz. Gotowy boczek możesz przechowywać w lodówce do czterech dni.

Gdy smalec ostygnie, odcedź go od wędzonego boczku i przechowuj w słoiku. Smalec zestali się i zmieni kolor na kremowo-biały. Można go przechowywać w szczelnym pojemniku przez kilka miesięcy. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek przy obchodzeniu się ze smalcem i zawsze dokładnie myć naczynia. Najlepiej przechowywać smalec w lodówce.

Aby użyć tłuszczu z boczku jako zamiennika smalcu, należy zacząć od ugotowania boczku. Tłuszcz ten ma podobny punkt dymienia do masła. Jest to również świetny tłuszcz do pikantnych placków. Tłuszcz z boczku jest również świetny do pieczenia warzyw. Jeśli masz przepis na pot pie, który wzywa do smalcu, możesz zastąpić tłuszcz tłuszczem z boczku. Po ugotowaniu bekonu, powinien on się skurczyć i schrupać, pozostawiając obfitą ilość płynnego tłuszczu za sobą.

Po ostygnięciu bekonu, możesz odcedzić tłuszcz. Aby uniknąć rozwoju bakterii, należy przechowywać go w szczelnym słoiku. Dla wygody, zalecany jest szklany słoik, który nie będzie miał plastikowego smaku i jest poręczny do wylewania kawałków tłuszczu. Tłuszcz z boczku będzie zawierał kawałki mięsa, ale można go również zamrozić. Możesz go również użyć do podsmażenia brukselki, brązowego ryżu do pilawu ryżowego oraz jajecznicy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane