Jak zrobić liście z bibuły

Bibuła to świetny projekt dla dzieci. Możesz jej użyć do zrobienia słoneczników i księżyców. Z bibuły powstają świetne łapacze słońca, a dzieci uwielbiają patrzeć na słońce, które przez nie zagląda. Dzieci mogą również użyć tego rękodzieła do stworzenia własnych liści. Jest to proste, niedrogie i zabawne dla każdego. Czytaj dalej, aby poznać kilka pomysłów. Może nawet będziesz w stanie zrobić kilka samemu!

Aby rozpocząć to rzemiosło, po prostu zgnieć kilka kawałków bibuły i użyj ich jako szablonu. Nie musisz używać tego samego rozmiaru i nie martw się o to, że będą one tej samej wielkości. Bibuła jest zazwyczaj pognieciona i może mieć różne kolory – cytat ten pochodzi od redaktora strony dojrzale-piekno.com.pl. Gdy już je pognieciesz, możesz dodać do nich łodygi! Liście będą miały bardziej realistyczny wygląd, gdy łodyga jest do nich dodana.

Po wycięciu wystarczającej ilości liści, możesz je przykleić do łodyg używając gorącego kleju lub super glue. Upewnij się, że krawędzie liści są płaskie, a nie zaokrąglone. Pozwól im wyschnąć przed umieszczeniem ich w oknie. Ta aktywność jest zabawna zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! Jest to idealny projekt na jesień! Możesz nawet wyświetlić te piękne dzieła sztuki w swoim domu lub klasie! To świetny sposób, aby uczyć małe dzieci o kolorze, fakturze i formie.

Aby wyciąć liść, musisz użyć linijki i ołówka, aby zaznaczyć krawędzie kształtu liścia. Używając noża punktowego lub plastikowego noża, lekko podwinąć krawędzie arkusza. Następnie możesz wyciąć maleńkie trójkąty z krawędzi liścia. Teraz jesteś gotowy, aby ozdobić papier swoim nowym dziełem. I nie zapomnij się cieszyć! Możesz nawet użyć tego rzemiosła podczas ferii zimowych.

Dla kwiatu, możesz użyć pipe cleaners jako liści. Wystarczy skręcić kawałek pipe cleanera na łodygę i jesteś gotowy, aby zrobić kwiaty z bibuły! Spróbuj zrobić kwiat z pipe cleanera, jak również! To takie proste, aby zrobić te urocze małe kwiatki! Jeśli wolisz użyć czyściwa zamiast drutu florystycznego, możesz po prostu skręcić je na chenille pipe cleaner.

Innym świetnym rzemiosłem do zrobienia z dziećmi jest zrobienie drzewa. Używając kilku arkuszy na raz, pokrój każdy kawałek na dwucalowe kwadraty. Użyj końcówki gumki ołówka, aby złożyć papier w kształt liścia. Aby zrobić owoce, użyj pomponów lub guzików. Są to zabawne i łatwe rzemiosła dla dzieci w każdym wieku. Mogą one nawet zrobić drzewo z innych materiałów!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane