Jak zrobić lody dla swojego psa

Jeśli twój pies kocha banany, spróbuj zrobić jego ulubiony przepis na lody. Możesz również zamrozić kawałki bananów w tacce do kostek lodu. Po zamrożeniu kawałków, możesz podać psu lody bananowe, które będą jego przysmakiem. Gdy jest już wystarczająco twardy, aby nabrać gałki, podawaj go w foremkach do kostek lodu lub muffinów. Lody bananowe są pyszne same w sobie. Dodaj trochę świeżych warzyw, aby dodać więcej smaku do psiego przysmaku.

Prawdziwym przysmakiem dla Twojego psa są lody. Ale to nie jest to samo, co „lody dla ludzi”, które są wykonane z produktów mlecznych. Zamiast bananów, możesz spróbować użyć kurczaka lub masła orzechowego, aby zrobić lody dla swojego psa. Podczas gdy niektóre przepisy zawierają jogurt, należy pamiętać, że niektóre psy mogą być wrażliwe na żywność opartą na nabiale. Jednak te mrożone smakołyki są idealnym smakołykiem chłodzącym dla Twojego psa i mogą trwać przez 8 tygodni w Twojej zamrażarce.

Innym pysznym przepisem na lody dla Twojego psa są lody bananowe. Jest łatwy do przygotowania, ale musisz mieć blender i dojrzałe banany. Obierz i pokrój banany, a następnie zmiksuj je w robocie kuchennym lub blenderze. Możesz podać lody bezpośrednio swojemu psu lub wlać je do formy z odciskami łap. Alternatywnie, możesz zrobić lody w robocie kuchennym i zamrozić je.

Jogurt grecki jest idealnym wyborem dla lodów dla psów, ponieważ ma mniej laktozy. Możesz również zamrozić mieszankę w uroczych kształtach babeczek i nakarmić psa porcją. Chociaż domowe lody dla psów mogą nie pakować tego samego ponczu smakowego, co ludzkie lody, to nadal jest to smaczny smakołyk dla twojego psa. I nie martw się, możesz nawet podawać psu lodowe smakołyki, jeśli je lubi.

Musisz jednak uważać na tradycyjne lody. Psy nie mogą strawić mleka tak dobrze jak ludzie. Dlatego lody zawierające czekoladę lub orzechy nie są dla nich bezpieczne. Ponadto zwykłe lody mają wysoką zawartość tłuszczu, soli i cukru. Ponadto, podawanie psu zwykłych lodów może prowadzić do wymiotów i biegunki, co może być śmiertelne. Dlatego zawsze lepiej jest przygotować domowe lody dla psów.

Jeśli masz alergię na nabiał, to dynia jest dobrą opcją dla lodów dla psa. Najlepsze jest czyste puree z dyni, ale każdy inny składnik też jest w porządku. Masło orzechowe jest dobrym źródłem białka i zdrowych tłuszczów. Uważaj jednak na masło orzechowe, które może zawierać ksylitol, substancję podobną do cukru, która jest niebezpieczna dla psów. Kilka zdrowych tłuszczów jest również niezbędne dla dobrego samopoczucia psa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane