Pewnie zastanawiasz się jak zrobić sok z Kaliny. Jest to krzew lub drzewo, które kwitnie wiosną i wytwarza jaskrawoczerwone jagody jesienią. Jagody są bardzo aromatyczne, stają się słodsze w miarę opadania pierwszych przymrozków. Jagody zawierają kilka korzyści zdrowotnych. Jagody mogą być używane do gotowania, suszenia i picia soków. Są również szeroko stosowane w kosmetologii.
Aby zrobić sok z kaliny, wystarczy zagotować 1,5 l wody i jagody. Po tym czasie trzeba będzie dodać trochę cukru i soli. Zamiast cukru można użyć miodu, a owoce mogą być trudno dostępne. Po połączeniu jagód z cukrem będziesz potrzebował blendera, aby oczyścić jagody. Przelej puree do wysterylizowanych słoików i przechowuj je w spiżarni lub lodówce.
Odcedź jagody przez sitko i odrzuć gałązki. Sok powinien mieć kwaśny smak. Jeśli jednak wolisz słodki smak, możesz dodać niewielką ilość miodu. W sumie będziesz potrzebować 2 kg jagód i 500 ml wody. Umyj jagody, usuń gałązki i odcedź je. Mieszać mieszaninę, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i upewnić się, że cukier nie osiada na dnie. Po zrobieniu soku z kaliny można go przechowywać w wysterylizowanych słoikach i trzymać w lodówce do dwóch tygodni.
Przygotuj jagody viburnum przed przygotowaniem soku. Jagody viburnum powinny być opłukane pod kranem i odsączone zanim ich użyjesz. Po tym można posypać je niewielką ilością cukru i umieścić w multicookerze. Następnie należy przykryć pojemnik i ustawić temperaturę na „Hartowanie” na 45 minut. Po zakończeniu 45-minutowego gotowania można przecedzić sok do słoików lub butelek i przechowywać w lodówce.
Korzyści płynące z picia soku z Kaliny są liczne i różnorodne. Pomaga on wzmocnić właściwości ochronne organizmu i jest korzystny w łagodzeniu bólu, zwiększaniu energii i zwalczaniu infekcji. Oprócz robienia soku, jagody są używane w dżemach i naparach na przeziębienia. Dodatkowo jagoda jest przydatna w leczeniu kaszlu, a czerwona kalina jest świetnym środkiem diaforetycznym i wykrztuśnym.
Jego kora zawiera witaminę K i jest skuteczna w walce z hemoroidami zewnętrznymi i grypą. Możesz zrobić odwar z kory, łącząc ją z melisą i miętą. Po przygotowaniu mieszanki wystarczy przecedzić i wypić na pusty żołądek. Sok z kaliny ma właściwości przeciwzapalne i hemostatyczne oraz pomaga utrzymać zdrowe ciśnienie krwi. Zioło jest również skuteczne w przypadku różnych chorób skóry, w tym wysypki i trądziku.
Podobne tematy