Jak zrobić domowy sok z cytryny

Jeśli masz ochotę na orzeźwiający napój, szklanka świeżo wyciśniętego soku z cytryny to pyszny smakołyk. Sok z cytryny jest doskonałym środkiem na ból gardła i kaszel. Pomaga również zwiększyć odporność. Na szczęście sok z cytryny jest łatwy do zrobienia w domu. Wystarczy pokroić dojrzałą cytrynę i wycisnąć z niej sok. Podczas gdy świeżo wyciśnięty sok nie trwa długo, możesz go przechowywać w słoiku, dodając przegotowany cukier i używając go do gotowania.

Aby wydobyć więcej soku, delikatnie podgrzej cytryny w mikrofalówce przez 30 sekund lub delikatnie podgrzej je w misce z ciepłą wodą. Następnie zwiń cytryny między dwoma arkuszami ręcznika papierowego lub umieść je na blacie. Gdy cytryny osiągną temperaturę pokojową, są gotowe do wyciskania. Aby zrobić „pionierską lemoniadę”, połącz 1 filiżankę soku z cytryny z 1/4 filiżanki octu (octu jabłkowego, białego octu lub kombinacji obu), pozwalając, aby mieszanina stała przez około 20 minut.

Oprócz cytryn, inne owoce cytrusowe mogą być wyciskane. Jeśli nie możesz wycisnąć soku z cytryny, rozważ zakup butelkowanego soku z prawdziwej cytryny. Butelkowany sok z cytryny jest świetny do słodzenia lemoniady. Upewnij się tylko, że najpierw usuniesz cytrynowy garnir, w przeciwnym razie syrop może pozostawić warstwę cukru na dnie szklanki. Gdy będziesz gotowy do zrobienia lemoniady, podawaj schłodzoną lub zamrożoną!

Aby zrobić domowy sok z cytryny, najpierw zrób prosty syrop, używając 2 szklanek wody i jednej łyżki cukru – ten kawałek tekstu jest twórczością zespołu portalu novobeautysalon.pl. Pozwól syropowi ostygnąć do temperatury pokojowej. Następnie wyciśnij cytryny do metalowej miski. Dodaj pozostałą wodę i syrop cukrowy i wymieszaj, aby się połączyć. Podawaj z lodem. Jeśli nie masz cytryn pod ręką, spróbuj przetoczyć cytryny pod dłonią, aby je poluzować. Jeśli cytryny są ciężkie, możesz je podgrzać w mikrofalówce przez 20 sekund. Kiedy cytryny są już bardziej miękkie, możesz je wycisnąć.

Jeśli jesteś przyciśnięty do czasu, możesz również użyć sokowirówki do cytrusów. Łatwiej jest wycisnąć sok z cytryny, gdy jest już odcedzony. Aby zrobić domową lemoniadę bez użycia prostego syropu, wystarczy przeciąć cytrynę na pół i wycisnąć sok. Możesz również użyć rozwiertaka, aby wycisnąć sok ręcznie. Aby zrobić domową lemoniadę, będziesz potrzebować sześciu filiżanek wody i 2 kwartałów lodu. Resztki soku możesz wykorzystać do innego celu.

Jeśli szukasz orzeźwiającego napoju do serwowania w gorące letnie dni, domowa lemoniada jest idealnym rozwiązaniem. Składniki są proste, a efekty pyszne! Podawaj ją w szklance i udekoruj plasterkiem cytryny lub dodaj alkohol, aby uzyskać dodatkowego kopa. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Dzięki trzem składnikom i minimalnej ilości czasu, domowa lemoniada to orzeźwiający smakołyk, który spodoba się każdemu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane