Jak zrobić galaretkę z fasoli

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z polishdiyprojects.pl

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić żelki, to trafiłeś we właściwe miejsce. Oto podstawowe kroki do zrobienia własnych pysznych smakołyków. Niezależnie od Twoich umiejętności kulinarnych, na pewno będziesz się dobrze bawić, tworząc te pyszne smakołyki! Pierwszym krokiem w procesie galaretki bean jest rozpoczęcie od wykonania tacek. Sucha skrobia kukurydziana jest głównym składnikiem żelków. Jest to drobny biały proszek, który zachowuje wrażenia po ściśnięciu. Kolejny krok polega na wciskaniu matrycy maszynowej w skrobię kukurydzianą, dzięki czemu powstają wgłębienia o różnej wielkości i kształcie. Po tym, tace są przenoszone do depozytora, gdzie podgrzewany syrop cukierniczy jest wtryskiwany do każdej małej formy.

Następny krok polega na dodaniu płynnego cukru do metalowej miski. To stworzy syrop, który można wykorzystać do pokrycia swoich żelków. Po tym, jak syrop zgęstnieje, możesz dodać niebieski barwnik spożywczy do środka galaretki. Powtórz ten proces cztery razy, aż środek galaretki będzie pokryty niebieskim syropem. Po tym jak galaretka zostanie pokryta niebieskim syropem, możesz dokończyć polerowanie jej następnego dnia.

Gdy słoik zostanie całkowicie wypełniony składnikami, ostrożnie wyjmij galaretki z płynu. Umieść je na świeżym pergaminie i pozwól im wyschnąć przez noc. Odwróć je i pozwól im wyschnąć przez kilka godzin. Następnie wyjmij je z foremek! Ostatnim krokiem jest posypanie ich skrobią kukurydzianą, aby pomóc im zachować swój kształt. Podczas suszenia powinny pozostać twarde i nie przyklejać się do skrobi kukurydzianej.

Aby stworzyć idealną galaretkę, będziesz potrzebował mieszanki cukru, skrobi kukurydzianej, wody i syropu kukurydzianego. Wlej mieszaninę do form i pozwól im siedzieć przez noc. Po wykonaniu tego kroku, twoje galaretki będą gotowe do jedzenia! To proste! I chociaż możesz zastanawiać się, jak zrobić żelki, nie zniechęcaj się. Istnieje wiele przepisów online, które mogą poprowadzić Cię przez proces.

Możesz również zrobić galaretkę bean brownies lub lody, dodając trochę dodatkowego cukru. Tylko upewnij się, że nie podgrzewasz syropu cukrowego zbyt mocno, bo inaczej twoje żelki stwardnieją. Będziesz potrzebował kilku minut, aby pozwolić cukrowi w pełni ostygnąć przed zdjęciem ich z patelni. Kiedy będą gotowe, możesz je polać syropem czekoladowym, udekorować posypką lub zjeść w takiej postaci.

Jeśli myślisz o zorganizowaniu przyjęcia z żelkami, to świetnym pomysłem jest włączenie kilku owocowych smaków i kilku narzędzi do robienia cukierków. Możesz nawet stworzyć własne, unikalne kombinacje smakowe dla żelków. Twoi goście będą zaskoczeni tym, jak wiele zabawy będą mieli i jak smaczne będą! Możesz nawet uwzględnić motyw, taki jak kolory i kształty słoika. Jeśli jesteś rodzicem, będziesz chciał spróbować tego projektu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane