Jak zrobić syrop z kwiatów limonki

Jeśli byliście ciekawi, jak zrobić syrop z kwiatów limonki, ten artykuł odpowie na wasze pytanie. Ten przepis jest łatwy do wykonania i stanowi świetny dodatek do koktajli lub dowolnego letniego koktajlu. Ten pyszny syrop jest idealny na przyjęcia i inne specjalne okazje, a cytrusowy smak świetnie sprawdza się w koktajlach. Proces jest prosty, a rezultaty będą niesamowite! W zaledwie kilku prostych krokach, będziesz miał pyszny syrop w ciągu kilku dni – te słowa są twórczością specjalistów strony Portal o Modzie.

Po pierwsze, zbieraj kwiaty limonki tak wcześnie, jak to możliwe. Te kwiaty mają silny aromat i mają tendencję do przychodzenia w pęczkach. Zbierz je jak najwcześniej, aby zapewnić sobie najświeższe kwiaty. Upewnij się, że zbierasz je przed otwarciem płatków, aby były jak najbardziej słodkie. Możesz również zamrozić syrop, aby zapobiec jego zmętnieniu lub odbarwieniu. Gdy syrop ostygnie, zabutelkuj go i przechowuj w chłodnym miejscu.

Aby zrobić syrop z kwiatów limonki, będziesz musiał zebrać kilkadziesiąt kwiatów limonki. Możesz je znaleźć na gałązce lub łodydze. Kwiaty mają bladozielone przylistki w kształcie łopatek. Na każdą porcję będziesz potrzebować około 250 do 300 gramów kwiatów, czyli około pół torby transportowej. Aby zrobić syrop z kwiatów lipy, będziesz potrzebować około 250-300 gramów kwiatów.

Kwiaty lipy mogą być również użyte do zrobienia tego syropu. Upewnij się, że przed użyciem usuniesz wszelkie owady lub liście. Po przygotowaniu kwiatów, możesz przecedzić syrop przez sito lub durszlak wyłożony cheesecloth lub muślinem z masłem. Syrop można teraz przechowywać w temperaturze pokojowej lub w lodówce do miesiąca. Po schłodzeniu, syrop będzie przechowywany bezterminowo.

Możesz kupić suszone kwiaty na każdym rynku kwiatowym. Możesz kupić je online od różnych dostawców i znaleźć pełną identyfikację botaniczną. Alternatywnie, można wysuszyć kwiaty w ciemnym miejscu i przechowywać je przez trzy miesiące. Następnie, można użyć tego syropu do tworzenia napojów, deserów i innych napojów. Ten przepis jest łatwy do wykonania i zachwyci Twoich gości. Na co więc czekasz? Spróbuj już teraz!

Drzewo lipowe jest ziołem jadalnym i leczniczym. Kwiaty są pyszne, kojące i tworzą wspaniały napój. Zielarze polecają lipę w leczeniu stresu. Maude Grieve w swoim zielniku z 1931 roku polecała ją na nerwowe wymioty. Europejczycy tradycyjnie kąpią się w naparze z kwiatów lipy. Jeśli macie ochotę na własną wersję, nie zapomnijcie podzielić się przepisem!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane