Jak zrobić ług do drewna

Aby stworzyć ług, będziesz potrzebował popiołu drzewnego. Aby zrobić ług, połącz popiół drzewny z wodą. Upewnij się, że w popiele nie ma węgli ani niespalonych kawałków drewna. Powinien być wilgotny, ale nie mokry. Idealnie, chcesz, aby był ubity, tak że nie będzie luźny i łatwo rozłożony w wiadrze.

Aby zrobić ług, będziesz potrzebował beczki do ługowania. Najpierw wytnij otwory w dnie beczki. Następnie umieść w dnie kamyki, słomę lub suszoną trawę. Następnie wypełnij beczkę popiołem z twardego drewna. Po sześciu godzinach wyjdzie woda z ługiem. Jeśli chcesz, możesz również wykonać test pH, aby upewnić się, że ług ma odpowiednią konsystencję.

Wtedy będziesz potrzebował wiadra. Możesz użyć deszczówki do stworzenia roztworu ługu, ale woda musi być gorąca. Gorąca woda sprawia, że partia ługu jest mocniejsza, dlatego ważne jest, aby dodawać wodę stopniowo. Po namoczeniu popiołów, przelej wodę do wiadra. Przykryj je korkiem lub korkiem. Pozwól jej perkolować przez trzy do siedmiu dni. Po trzech dniach możesz sprawdzić, czy woda z ługiem jest wystarczająco mocna, aby zrobić mydło.

Suche gałęzie palmowe, skórki bananów i strąki kakao to najlepsze opcje dla popiołów z ługu. Możesz również użyć zwykłego drewna używanego w ogniskach kuchennych. Najlepsze popioły ługowe to również te, które wspaniale pachną! Jeśli szukasz ekologicznego środka czyszczącego, spróbuj zrobić ług samemu. To proste i nie zaszkodzi twojemu środowisku. Podczas gdy jesteś przy tym, możesz spróbować nowego środka czyszczącego, używając tłuszczu zwierzęcego lub popiołów drzewnych.

Gdy masz już wodę z ługiem, musisz dodać sól. Będziesz potrzebował około 20 galonów wody. Po dodaniu soli, mieszaj mieszaninę, aż stanie się mydlana. Umieść drewnianą beczkę na ciepłym palniku i mieszaj mieszaninę, aż będzie kremowa. Następnie pozwól jej ostygnąć przez kilka minut. Po tym czasie przelej mieszaninę do nowej drewnianej beczki.

Alternatywnie, możesz również użyć popiołów drzewnych, aby zrobić domowy ług. Używanie popiołu drzewnego sprawia, że ług, który lathers lepiej niż komercyjny ług. Możesz nawet spalić twarde drewno lub inne materiały, aby zrobić papkę. Powstała mieszanina jest bardzo silna i może skorodować powierzchnie i przedmioty. Upewnij się, że chronisz dzieci przed kontaktem z ługiem, ponieważ jest on silnie toksyczny. Możesz zrobić ług do popiołu drzewnego z pomocą beczki po deszczu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane