Jak zrobić kadzidło lawendowe

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu mavrodiy.pl

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kadzidło lawendowe, jest kilka sposobów. Możesz samodzielnie odmierzyć składniki za pomocą łyżki pomiarowej, wagi cyfrowej lub moździerza i tłuczka. W obu przypadkach możesz użyć moździerza do zmielenia ziół, a następnie dodać je do wybranej miseczki. Możesz również zmierzyć składniki według części, ponieważ niektóre zioła są naturalnie bardziej aromatyczne podczas spalania.

Możesz kupić puste kadzidełka z lokalnego detalisty lub możesz zrobić własne, używając olejku zapachowego i DPG. Jeśli chcesz użyć olejku eterycznego, upewnij się, że wymieszasz 20 kropli z jednym kijem przed nałożeniem go na resztę. Możesz przetestować ten przepis z małą ilością ulubionego olejku eterycznego przed zrobieniem dużej partii. Najlepiej jest użyć kilku kropli na raz i zrobić małą partię, abyś mógł ją przetestować.

Po namoczeniu pustych kadzideł z olejkiem eterycznym, możesz ustawić je na tacy wyłożonej folią aluminiową. Zapal kadzidełko za pomocą zapalniczki butanowej lub zapałki. Po zapaleniu, wydmuchaj żar. Pozwól kijowi ostygnąć zanim zapakujesz go w papier woskowy lub celofan. Po wyschnięciu przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku. Upewnij się, że jest przechowywany z dala od dzieci lub zwierząt domowych.

Po tym jak zioła zostały zmielone, możesz zrobić własne kadzidło. Możesz użyć liści, kwiatów lub suszonych płatków, aby zrobić stożki kadzidła. Umieść stożki w ciepłym, suchym miejscu i pozwól im wyschnąć do 12 godzin. Odwróć je w połowie procesu suszenia. Gotowy produkt powinien pachnieć jak lawenda. Choć może ładnie pachnieć, nie jest dobrym pomysłem palenie niewielkiej ilości ziołowego kadzidła z płonącą świecą.

Jeśli chcesz dać romantyczny prezent lub szukasz niedrogiego prezentu, możesz zrobić wiązki kadzideł i dać je bliskim. Robienie własnych kadzidełek jest proste i sprawi, że będzie to uroczy prezent dla kogoś specjalnego. Czy to z okazji urodzin, ślubu czy świąt, domowej roboty wiązki kadzideł będą wspaniałym prezentem dla ukochanej osoby. I, co najlepsze, nie będą cię kosztować ani centa!

Tradycyjnie, mieszanki kadzideł zostały wykonane przez tysiące lat. Najwcześniejszy znany przepis na kadzidło pochodzi z 2500 r. p.n.e., a przez wieki było wiele wariacji. Dziś w historii Chin można znaleźć niezliczone przepisy. Możesz również zrobić kadzidło używając tradycyjnych przepisów znalezionych w starożytnej chińskiej książce kucharskiej „Historia kadzidła”.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane