Jak zrobić dużo piany w kąpieli

Jeśli zastanawiasz się, jak wytworzyć dużo piany w kąpieli, to trafiłeś we właściwe miejsce. Kąpiel powinna być relaksująca, ale to nie wszystko. Wanna to idealne miejsce, by dać upust swojej kreatywności. Jeśli jesteś zmęczony nudnymi, pozbawionymi mydła kąpielami, istnieje wiele prostych rozwiązań DIY, które pozwolą Ci stworzyć tony piany. Oto kilka z nich.

Zobacz także informacje na temat herbaty z pokrzywy tutaj: https://kawaczyherbata.pl/herbata-z-pokrzywy

Kąpiele bąbelkowe i kąpiele piankowe są podobne. Obie tworzą bąbelki i izolują wodę. Nie tylko czują się one świetnie na skórze, ale są również świetne do utrzymania cieplejszej wody. Więc jeśli chcesz zrobić dużo piany do następnej kąpieli, zastosuj się do tych prostych wskazówek. Będziesz zadowolona, że to zrobiłaś. Tylko pamiętaj, aby czytać dalej po więcej wspaniałych pomysłów. Kiedy już opanujesz sztukę robienia baniek, spróbuj zrobić własną.

Aby zrobić własną kąpiel bąbelkową, dodaj kilka cali wody do wanny. Im głębsza woda, tym głębsze bąbelki. Powinieneś również dodawać roztwór do kąpieli bąbelkowej powoli pod bieżącą wodą. Będziesz chciał, aby woda była głęboka i ciepła, ponieważ głębsza woda dłużej utrzymuje ciepło. Aby zwiększyć ilość bąbelków, można zainstalować wannę z dyszami. Jeśli nie masz wanny z dyszami, możesz użyć wylewki wanny, aby zmusić więcej powietrza do baniek.

Dla bardziej naturalnych przepisów na kąpiel bąbelkową, możesz dodać miód, nawilżające oleje nośne, sole Epsom, a nawet mleko kokosowe. Dla wersji DIY, użyj dwóch łyżek stołowych kąpieli bąbelkowej na pół szklanki wody. Następnie dodaj 2-3 krople barwnika spożywczego. Mieszanina powinna stać się na tyle sztywna, by tworzyć bąbelki. Jest to świetne zajęcie dla dzieci i da im trochę zabawy na długą kąpiel.

Homemade bubble bath to kolejna świetna opcja, jeśli szukasz własnego mydła do kąpieli. Te domowe rozwiązania do kąpieli bąbelkowej mają mniej składników, ale nadal otrzymasz taką samą ilość piany jak komercyjne mydło. Jednak trzeba będzie dodać dodatkowe środki powierzchniowo czynne, aby je spienić. Alternatywnie, możesz zrobić własną kąpiel bąbelkową, mieszając mydło kastylne i olej kokosowy lub oliwę z oliwek. Tylko pamiętaj, aby dokładnie wymieszać składniki.

Dodanie filiżanki soli epsom do kąpieli to kolejny sposób na zrobienie kąpieli bąbelkowej. Uważaj jednak na dodanie zbyt dużej ilości – herbata i mleko mogą spowodować zbyt dużą ilość piany. Aby tego uniknąć, można użyć pół filiżanki płatków magnezowych. Można również użyć olejku eterycznego z lawendy, aby stworzyć jeszcze więcej bąbelków. Tak długo, jak będziesz ostrożny, nie zaszkodzi to Twojej skórze ani poziomowi pH wanny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane