Jak zrobić ciasto bezowe

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić pyszne ciasto, które jest idealne na lato, to trafiłeś we właściwe miejsce! Oto prosty przepis, który sprawi, że twój następny deser będzie hitem! Wystarczy wykonać te proste kroki, a Twój deser będzie gotowy w mgnieniu oka! Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić ciasto bezowe.

Po pierwsze, zrób bezę. Beza powinna mieć błyszczący, sztywny wierzchołek. Jeśli masa jest wystarczająco gęsta, powinna zacząć odrywać się od boków miski. Kiedy szczyt osiągnie pożądaną grubość, przeciągnij po nim trzepaczką, aby beza była twarda i błyszcząca. Gdy beza jest już gotowa, pozwól jej ostygnąć. Ten krok zajmuje około 8 minut.

Aby rozpocząć, rozgrzej piekarnik do 400 stopni. Następnie rozwałkuj ciasto na 13-calowy okrąg. Ostrożnie przenieś je do 9-calowej blachy do pieczenia. Aby zapobiec wypadnięciu ciasta z formy, zaciśnij krawędzie. Jeśli nie używasz formy do pieczenia, możesz również zamrozić ciasto na 30 minut. Po tym czasie wyłóż ciasto papierem pergaminowym i wypełnij masą do ciast.

Choć beza jest pysznym dodatkiem do ciasta, jest również wspaniałą polewą do indywidualnych deserów – pomysł na ten fragment jest zaczerpnięty ze strony muzeum.czest.pl. Niebiańsko wysoka beza na słoiku z chrupiącymi owocami lub na mini placku to piękny sposób na zwieńczenie słodkiego przysmaku! To ciasto jest doskonałym sposobem na zaimponowanie gościom, a nawet możesz użyć go jako dekoracji do deseru! Więc na co czekasz? Zacznij już dziś! Jego

Najłatwiejszym sposobem na przeniesienie bezy na talerz do ciasta jest pipetowanie. Możesz zrobić pipetę używając jednorazowego worka do ciasta lub odcinając róg dużej torby typu zip-top. Aby beza wyglądała na gładką, spróbuj użyć ozdobnej końcówki. Być może będziesz musiał odlać małą partię bezy za jednym razem.

Aby zrobić bezę, zacznij od ubicia żółtek widelcem, aż powstaną sztywne szczyty. Rozprowadź tę mieszankę na gorącym nadzieniu. Gdy beza znajdzie się już na nadzieniu, trzeba ją równomiernie rozprowadzić gumową szpatułką. Skorupka jest niezbędna, ponieważ zakotwicza bezę i zapobiega jej puszczaniu i kurczeniu się. Grzbietem łyżki zrób szczyty na bezie. Piecz ciasto przez 20 minut w temperaturze 325 stopni.

Krusztę ciasta można zrobić dzień wcześniej i przechowywać w lodówce przed ślepym pieczeniem. Po upieczeniu, ciasto powinno być spożywane tego samego dnia, ale resztki powinny być przechowywane w lodówce w plastikowym pojemniku. Nie należy zamrażać ciasta. Można je jednak zamrozić. Jeśli to zrobisz, będzie dobrze przechowywany przez około tydzień, w zależności od jego wielkości. Tak więc, jeśli jesteś fanem ciasta bezowego, zacznij ćwiczyć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane