How to Make Lipstick – Jak zrobić własną szminkę

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić szminkę, odpowiedź jest bardzo prosta! Czy chcesz odważny, czerwony wargi lub miękki różowy odcień, istnieje wiele sposobów, aby zrobić własne. To jak zajęcia z plastyki i rzemiosła dla dorosłych! Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w tym artykule, a w krótkim czasie będziesz miała własną szminkę! A kiedy już to opanujesz, możesz eksperymentować z różnymi składnikami i smakami, aby znaleźć swoje idealne połączenie.

Masło shea jest świetnym składnikiem emoliencyjnym i nawilżającym. Zawiera wysokie stężenie kwasów tłuszczowych, które zwiększają produkcję kolagenu. Możesz użyć odrobiny masła shea, podgrzewając je w podwójnym kotle i dodając kroplę lub dwie barwnika. Kiedy używasz tuby, będziesz chciał przypiąć przezroczystą część do formy. Przekonasz się, że twoja domowa szminka jest teraz gotowa do noszenia!

Jeśli chcesz użyć naturalnego koloru, możesz również wymieszać kilka różnych składników z woskiem pszczelim i olejem z pestek winogron w podwójnym kotle. Następnie dodaj do mieszanki wosk carnauba, proszek cynamonowy i/lub proszek buraczany. Po tym jak barwnik będzie gotowy, możesz dodać pozostałe składniki. Możesz nawet dodać trochę wiórków czekoladowych lub suszonych kwiatów, aby nadać swój własny, niepowtarzalny smak. Kiedy Twój domowy błyszczyk jest gotowy, możesz dodać etykiety i sprzedawać go swoim znajomym! Spróbuj wymyślić sprytne nazwy dla swojego nowego dzieła. Możesz nawet dołączyć vintage clip art i oryginalne artwork – ten cytat jest zasługą redakcji portalu colomedica.pl.

Jeśli planujesz zrobić własną szminkę, możesz zastanawiać się, jak zrobić tubę, która jest w zasadzie metalową rurką z centralną prowadnicą, która jest o wielkości wiertła. Forma pasuje snugly wewnątrz tuby błyszczyka. Następnie, trzeba będzie pozwolić mu ostygnąć przed przeniesieniem go do tuby szminki. Jeśli nie chcesz używać tubki, możesz użyć formy silikonowej. Forma do błyszczyka pomoże Ci zrobić doskonałą, długotrwałą szminkę, która będzie wyglądać tak samo pięknie jak prawdziwa.

Inna wskazówka, jak sprawić, by Twój domowy błyszczyk trwał dłużej, to użycie luźnego pudru na ustach. Zastosuj luźny proszek nad chusteczką, aby ukryć nadmiar oleju na ustach. Puder pomoże utrzymać szminkę w miejscu i dać Ci czyste, długotrwałe wykończenie. Uważaj jednak, by nie przesadzić – po nałożeniu pudru, wytrzyj usta jednowarstwową chusteczką. Będziesz zadowolona z rezultatów!

Aby zrobić swój własny błyszczyk DIY, będziesz potrzebować czystej palety. Następnie dodaj trochę koloru do bazy. Wybierz odcień, który będzie uzupełniał Twoją karnację. Możesz również eksperymentować z różnymi formułami, aż znajdziesz idealne połączenie. Kiedy masz już to idealne, upewnij się, że przetestujesz go najpierw na małym fragmencie swojej skóry, zanim nałożysz go na usta. W ten sposób będziesz pewna, że rezultat będzie wyglądał dokładnie tak, jak chcesz.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane