Jak wykonać oświetlenie w podbitce dachowej

Aby zainstalować oświetlenie w podbitce dachu, zacznij od zmierzenia odległości lamp wpuszczanych do pożądanego miejsca. Zaznacz otwory za pomocą linii kredowej i rozmieść je w odległości około 24 cali od siebie. Następnie wytnij dwa kawałki 2×4 i rozmieść je co 24 cale. Następnie dodaj dodatkowe „punkty widokowe”, rozmieszczając je w odległości dwóch stóp od siebie i sześciu cali od lamp wpuszczanych. Tymczasowo przymocuj końce punktów widokowych do ramy. Następnie poprowadź kabel do reszty lamp wpuszczanych – cytat ten został zgłębiony przez redakcję strony verteclinique-ozon.ro.

W przypadku dachów w stylu bungalowu, zainstaluj płytką obudowę lampy wpuszczanej z żarówką klasy IC. Podbitka twarz jest zwykle 5 1/2″ wysoki, i to daje wpuszczane-oprawy oświetleniowe kąt około 5 1/2-inches. Alternatywnie, wybierz eyeball-type płytkie światła wpuszczane, które wystają poniżej twarzy podsufitki, ale nie zapewniają prostego światła.

Wtedy wybierz typ światła, który najlepiej podkreśli pewne aspekty domu na zewnątrz. Wpuszczane światło zamontowane w podsufitce może podkreślać garaż, gorącą wannę lub ognisko w patio. Na przednim ganku lub podjeździe można zainstalować kolorowe lampy wpuszczane, aby zwrócić uwagę na zewnętrzną część domu. Ze względu na kolor światła wpuszczanego, będzie on przyciągał oko.

Przy instalacji świateł podbitki, rozważ kolor żarówek. Światła podbitki LED RGB są dostępne w kolorze białym i w czterech różnych kolorach. Zastosowanie diod zmieniających kolor może stworzyć przyjemniejszy efekt wizualny. Diody LED są w stanie zapewnić taką samą ilość światła jak białe lampy podbitkowe, ale ich moc świetlna jest znacznie większa. To czyni je idealną opcją dla oświetlenia podbitki.

Możesz zainstalować zewnętrzne lampy podbitki LED, aby nadać swojemu domowi elegancki, unikalny wygląd. Możesz również zainstalować kinkiety i światła chodników, a także światła krajobrazowe. Aby uzyskać dramatyczny efekt, zainstaluj wpuszczane oświetlenie podsufitowe LED. Oświetlenie to jest niskoprofilowe i doskonale komponuje się z projektem Twojego domu. Światła LED są również bardziej energooszczędne niż żarówki.

Instalacja oświetlenia wpuszczanego może dodać klasę do domu na zewnątrz. Jest to stosunkowo prosty proces i może być zakończony w zaledwie kilku krótkich krokach. Pamiętaj, aby zaplanować z wyprzedzeniem i zebrać wszystkie materiały, które będą potrzebne. Będziesz potrzebował opraw oświetleniowych do zabudowy, żarówek, puszki elektrycznej i kabla Romex. Aby zakończyć, przykręć oprawy oświetlenia wpuszczanego do skrzynki przyłączeniowej i przykryj je czapką podsufitową.

Oświetlenie podsufitowe to popularny sposób na oświetlenie zewnętrznej części domu. Jest ono zainstalowane pod nawisem w dachu i zapewnia zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne oświetlenie. Pamiętaj, aby wybrać odporne na warunki atmosferyczne oprawy, które mają moc odpowiednią dla podsufitki dachu. Możesz również dodać do swojego dachu oświetlenie krajobrazowe. Należy zainstalować dodatkowe lampy w podsufitce, aby oświetlić obszar poniżej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane